V generálke na I. triedu podľahla Nižná Slaná dvojgólovým rozdielom Betliaru

Nižná Slaná – Betliar 1:3 (0:3)
Gól domácich: Bodnár
Zostava: Janco – G. Keršák, Prónai, Urban, Schvarz – O. Junger, Kuchta, Cangár, Bodnár - S. Slovák, Valko, striedali Olexa, Maťo, Karas, J. Gelda, Ambróz, Seman, Dovčík
V generálke na I. triedu ObFZ Rožňava sa na futbalovom ihrisku stretli mužstvá TJ Baník Nižná Slaná a TJ Tatran Betliar. Domácim chýbal zranený Nemec. O zápas bol pomerne veľký záujem, pricestovali aj diváci z Gemerskej Polomy.
Zápas začal rozohrávkou domácich. Úvod bol opatrný, mužstvá si nevypracovali šance, oťukávali sa. Potom však nakopnutú loptu naľavo od bránky nepokryl domáci brankár a útočník Betliar ho prekonal, 0:1. Hostia boli v tejto fáze o niečo lepší. Domáci sa snažili znížiť, ale taký výkon sotva mohol stačiť na strelenie gólu. Najväčšiu šancu mal Valko – nepresná strela. Hostia pridali gól po brejku, Janca z nájazdu prekonal útočník hostí. Za domácich mal jednu nepresnú strelu Kuchta. Strela O. Jungera bola zblokovaná. Napokon gólman Šofranko raz kryl jednu strelu domácich. Lepšie príležitosti si vypracovali hostia, ktorí boli o niečo lepší a aj efektívnejší. Chybnú rozohrávku domácich zachytil Kevin Ivanko a po jeho prihrávke záložník hostí prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal Janca strelou z 25 metrov. 0:3. Jednu akciu mali Cangár a Bodnár, ktorí striedali. Z priameho kopu Keršáka veľa nevyťažili. Z ľavej strany zahrávali priamy kop Keršák a Prónai. Janco kryl priamy kop Ľ. Arvaya do stredu bránky.

V druhom polčase sa domáci zlepšili, do hry prišiel Karas, ktorý sa však rýchlo zranil. Postupne sa zostava zmenila na: Janco – Ambróz, Prónai, Urban, Schvarz – Keršák, Cangár, Gelda, Maťo - Valko, Dovčík

Hostia asi do polovice druhého polčasu prenechali iniciatívu v strede poľa domácim a uspokojili sa s vedením. Domáci mali viac šancí : nepresná strela Valka, akcia Keršáka vľavo. Iná Akcia Ambróza s Keršákom sa nevydarila. Zahrávali priamy kop, Keršák trafil múr. Fabian si poradil s troma strelami domácich (dvakrát strieľal Seman). Napokon domáci skórovali. Po akcii domácich obranca hostí v snahe odkopnúť loptu, ohrozil brankára hostí, ktorý strelu vyrazil a domáci hráč poslal loptu do siete, 1:3. Za domácich mal dva úniky Gelda po pravej strane, raz nasledoval roh, druhýkrát center. Za hostí mal únik Ďuriček. Faulovaní boli : Ďuriček pri brejku vpravo Prónaiom. Center po priamom kope bol nepresný. Ďalej Seman pri úniku v strede poľa, rovnako aj brankár Fabian domácim Geldom. Gelda sa pri prieniku vľavo neodhodlal k strele. Keršák z priameho kopu trafil múr. Hosťom vyšiel brejk po ich ľavej strane, keď Schvarz prehral súboj s ich ľavým útočníkom. V inej situácii Schvarz nedal malú domov Jancovi a hostia jeho odkop zachytili. Jeden útočný prienik mal Urban. Jeden roh nakrátko zľava zahral Dovčík.

Nižná Slaná zaplatila nováčikovskú daň v Krh. Dlhej Lúke piatimi gólmi
Krh. Dlhá Lúka – N. Slaná 5:0 (2:0)

Zostava NS: Nemec – Lipták, Urban, Prónai, Karas (kapitán) – Kašai, Keršák, Olexa, Kuchta, Bodnár – Gelda, striedali 46. min. Olexa - Valko, Lipták - Schvarz, Kašai - Maťo, náhradníci: O. Junger
Komentár: V druhom I. triedy ObFZ Rožňava cestovala Nižná Slaná do Krh. Dlhej Lúky, ktorá v sezóne 2011 / 2012 vyhrala najvyššiu okresnú súťaž, ale vzdala sa práva postupu. V tejto sezóne sa káder posilnil o Š. Bodnára, Demjána, Šomšáka, Bubenčíka, naviac sú v ňom skúsení hráči ako Klinko, Čižmár a Korintuš, ktorí pôsobili v Rožňave. Hosťom tentokrát chýbal zo základnej zostavy Mihalík. Novým hráčom je Peter Lipták z Gemerskej Polomy, ktorý v tomto zápase nastúpil na poste ľavého obrancu. Baníci z Nižnej Slanej prehrali v II. triede v ročníku 2014/ 2015 trikrát, dvakrát dvojgólovým rozdielom a raz o gól. Teraz prišla prvá výraznejšia prehra.

Zápas otvorila rozohrávka domácich. Hneď po úvodných dvoch akciách (jedna vpravo) si vytvorili šance, Nemec musel zasahovať. Zasahoval aj po strele z diaľky pod brvno. Hostia sa spoliehali na brejky. Dve veľké šance mal Olexa, ktorý sa ocitol sám pred brankárom domácich, ale prvýkrát (po spolupráci Geldu a Keršáka) sa pošmykol a druhýkrát zaváhal. Domáci mali tri veľké šance, ktoré nepremenili, Klinkova strela bola zblokovaná. Hostia predviedli ucelenejšiu akciu, keď sa ocitla obrana na polovici ihriska. Zdalo sa, že sa z tlaku dostanú. Z následného protiútoku však inkasovali, po centri z ľavej strany domáci útočník hlavičkou k ľavej žrdi prekonal Nemca. 1:0. Domáci mali v poli prevahu, hralo sa na polovici hostí. Pravý záložník hostí Bodnár nedostal od  spoluhráčov za celý polčas žiadnu loptu, neskôr si vymenil post s Olexom. Z ojedinelých akcií hostí vznikli dve šance. Strela Geldu bola nepresná a priamy kop Keršáka brankár vyboxoval. Iný priamy kop Keršáka bol zahraný do múru. Domáci gólman nebol najistejší, dvakrát nevybehol, ale v inej situácii kryl loptu pred Geldom. Domáci hráči po rohovom kope zahrali nacvičený signál, ale strela posledného hráča bola nepresná. Kašai fauloval pravého záložníka domácich, v závere polčasu bol on faulovaný. Lipták dvakrát rozohral akcie hostí. Najvyťaženejším hráčom na ihrisku bol brankár Nemec. Domáci zvýšili vedenie po penalte, ktorej predchádzala ruka hostí v pokutovom území. Predtým mali inú šancu, lopta sa od žrde po strele odrazila od žrde a Nemca von z bránky. Strela G. Keršáka z diaľky neprekonala domáceho brankára. Viaceré akcie domácich prekazil záložník hostí Keršák. Jeden z hostí už postupoval sám na gólmana domácich, ale rozhodca odpískal faul. Polčas bol ukončený po útočnej akcii hostí na ľavej strane.

Do druhého polčasu nastúpili hostia v ofenzívnejšom rozostavení, záložníka Olexu vymenil útočník Valko. Obraz hry sa nezmenil, naopak domáci mali ešte výraznejšiu prevahu. Väčšinu akcii režíroval domáci hráč s č.7. Strelu domáceho hráča z pravej strany Nemec vyrazil na brvno. Preťažená obrana hostí robila občas chyby. Po nájazde Klinko prekonal Nemca strelou pomedzi nohy, 3:0. Ďalší gól strelil Klinko keď preloboval Nemca aj stopéra Urbana. Posledný gól strelili domáci, keď Schvarzovi nevyšlo spracovanie lopty a prízemnou strelou doprava bol Nemec prekonaný. Iný gól strelil Čižmár, ale pre ofsajd nebol uznaný. Hostia mali len brejky asi do  tretiny polčasu. Únik Keršáka vľavo bol zastavený a nasledovalo autové hadzovanie. Dve akcie vpravo mal Bodnár, ktorý centroval, ale Valko sa hlavičkou nepresadil. Po rohu Valka z ľavej strany sa hostia nepresadili. Potom mali domáci výraznú prevahu v poli. Akciu Čižmára vpravo zastavil paradoxne útočník Valko. Obranca Karas fauloval prenikajúceho Klinka mimo šestnástky. Strela Korintuša, ktorý sa z postu stopéra posunul dopredu bola nepresná. Dve slabé strely domácich z ľavej strany kryl Nemec. V určitej fáze zápasu sa Nemcove výkopy vracali naspäť, lopty získavali domáci. Nemec musel čeliť priamemu kopu, domáci opäť zahrali signál , ale výsledná strela bola nepresná. V závere sa dostal Prónai do  úniku, pred šestnástkou bol však faulovaný. Z nariadeného priameho kopu Keršák nastrelil iba múr. Zápas bol ukončený po útočnej akcii domácich.

Nižná Slaná zdolala Honce aj vďaka trom gólom Adriána Bodnára

Nižná Slaná – Honce 7:0 (3:0)
 Góly: Keršák 2, J. Pástor vlastný, Bodnár 3, Gelda,
Zostava NS: Nemec – Ambróz, Urban, Prónai, Karas - Kašai, Keršák, Mihalík, Bodnár – Valko, Gelda
Striedali: Kašai – Cangár, Valko – O. Junger, Keršák - Slovák
V prvom kole I. triedy ObFZ Rožňava privítala Nižná Slaná Honce. V tomto klube došlo k výrazným zmenám v kádri, niektorí hráči sa vrátili do  Slavošoviec, odišiel aj tréner Fabian do Betliara. V domácom kádri je zmenou príchod Jána Geldu na prestup a hosťovania na prestup sa zmenili hráčom z Gemerskej Polomy: Miroslav Maťo, Pavel Kašai, Branislav Olexa, Libor Urban, Viktor Mihalík, Peter Kuchta. Zo základnej zostavy chýbali Schvarz a Olexa. Zápas sa hral pred slušnou diváckou kulisou.

Zápas sa začal rozohrávkou hostí. Hralo sa medzi oboma šestnástkami, domáci atakovali hostí už pri rozohrávke. Výraznejšiu šancu si domáci nevypracovali. Valko vybojoval roh. Po ňom po centri Kašaia Keršák hlavou prekonal Máťaša. 1:0. Domáci zvýšili aktivitu a vytvorili si prevahu. Po akcii vľavo strelu Kašaia zo skrumáže tečoval Ján Pástor, 2:0. Krátko potom domáci pridali tretí gól: po prihrávke Mihalíka na Bodnára, Bodnár strelou pod brvno prekonal Máťaša, ktorému sa šmykla lopta, 3:0. Domáci mali aj iné šance ako šanca Valka vľavo, jeho strela bola nepresná. Bodnár mal únik po pravej strane ale center pred bránku nenašiel adresáta. Nemec musel rozohrať nečakanú malú domov od Keršáka. Viaceré akcie hostí zmarila stopérska dvojica. Ambróz mal prienik po ľavej strane po ktorom nasledovalo hadzovanie. Kašai sa ocitol v gólovej šanci, ale fauloval Máťaša. Rovnako strela Kašaia bola nepresná ako aj strela Mihalíka. V útoku bol oživením staronový hráč Ján Gelda, ktorý sa uplatnil v medzihre a pri brejkoch. Kapitán Karas hral tentokrát na pravom kraji obrany, dvakrát rozohral akcie. V priebehu polčasu bol hra prerušená na občerstvenie. Hostia zahrávali jeden roh zľava. Jeden gól inkasovali hostia aj z ofsajdu.

Druhý polčas otvorila rozohrávka domácich. Obranu hostí viedol bývalý hráč štvrtoligového Štítnika Oto Varga. Ten sa asi po tretine polčasu presunul do  útoku. Zo začiatku bola hra vyrovnaná. Dokonca hostia mali prevahu, ktorú však nevyjadrili gólovo, vypracovali si iba pološance. Priamy kop sprava bol zahraný do múru, strela nového hráča na ihrisku z 30 metrov letela nad bránu. Ďalej prízemná strela hostí bola nepresná. Potom sa domáci dostali do tempa. Po brejku Geldu po ľavej strane a prízemnej strele Keršák z uhla sa skóre menilo, 4:0. Domáci pokračovali v nátlakovej hre. Keršák mal opäť únik po ľavej strane po Geldovej prihrávke, avšak strela neskončila v sieti, keď sa od žrdí odrazila von z brány. Valko sa mohol dostať do dvoch únikov, pri preberaní lopty sa však otočil smerom od brány. Po prihrávke Keršáka do voľného priestoru Gelda prekonal Máťaša, ktorý loptu mohol mať, avšak rezignoval. Oku lahodiaca akcia bola po akcii po osi Mihalík - Keršák – O. Junger, po centri ktorého Bodnár skóroval. Ďalší gól pridal Bodnár po úniku zľava. Domáci mali jednoznačnú prevahu, najväčšiu šancu mali hostia po akcii po ľavej strane. Napokon sa kopali dva rohy, posledný Nemec kryl. Slovák prehral dva osobné súboje. O. Junger bol dvakrát v ofsajde. Zápas bol ukončený, keď sa hralo v strede ihriska. Cangár mal akciu s Keršákom. Urban zastavil vážnejšiu akciu hostí.

Nižná Slaná prehrala v Dlhej Vsi rozdielom triedy
V štvrtom kole II. triedy ObFZ Rožňava cestovala Nižná Slaná do Dlhej Vsi. Zo základnej zostavy tentokrát chýbal brankár Nemec, ktorého nahradil náhradný gólman Janco. Hralo sa na malom ihrisku a ťažkom teréne, ktorý hosťom nevyhovoval. Hostia nastúpili s rozostavením hráčov 4 – 5 – 1.
Zápas otvorila rozohrávka hostí. Prvá akcia sa im nepodarila. Domáci odpovedali útokom. Prvý vážnejší útok domácich skončil gólom. Po centri z ľavej strany sa presadil pravý útočník domácich, 1:0. Hostia chceli vyrovnať, ale prvých dvadsať minút dominovali herne i kondične domáci. Dve strely leteli nad bránu, zahrávali aj roh. Hostia hrali v strede poľa, lopta sa ojedinele dostala ku Geldovi. Po tejto fáze hry režisérsku taktovku prebrali hostia. Začali im vychádzať kombinácie v strede poľa, napr. Lipták dvakrát uvoľnil Olexu po pravej strane. Kašai mal únik po ľavej strane. Gól však strelili z inej situácie, po brejku po pravej strane nasledovalo autové hadzovanie. Po aute Keršáka do šestnástky Mihalíkovi bol posledne menovaný hráč faulovaný. Následnú penaltu premenil Keršák, strela išla k pravej žrdi z pohľadu brankára domácich, ktorý mal v zápase minimum práce. Po góle ešte chvíľu hostia kombinovali, potom však začali mať prevahu domáci. V hre hostí boli nepresnosti. Prvú šancu domáci ešte nevyužili, strela bola zblokovaná. Ďalej dva rohy sprava odvrátili Keršák a Prónai. Neskôr po centri z pravej strany domáci hráč zblízka skóroval. Hostia mohli kopať roh sprava, ale asistent rozhodcu mal iný názor. V závere polčasu mali domáci prevahu.
Do druhého polčasu nastúpili mužstvá v rovnakých zostavách. Hra sa oproti minulému polčasu nezmenila. Domáci pokračovali v útočnej hre, hrozili aj po protiútokoch. Po jednom z nich Karas nedovolene zastavil v šestnástke prenikajúceho útočníka. Následnú penaltu domáci hráč premenil, strela išla k pravej žrdi. 3:1. Treba však spomenúť, že Karas bol aj faulovaný útočníkom domácich, rozhodca mal iný názor. Dvakrát rozhodca udelil mužstvám výhodu. Kašai mal dve akcie vľavo, druhá nevyšla. Hostia striedali, na ihrisko prišiel Valko a zároveň zmenili rozostavenie na 4 – 4 – 2. Najkrajšia akcia hostí sa zrodila po spolupráci Keršák – Mihalík – Gelda, posledne menovaný obišiel troch hráčov ale z nájazdu neprekonal brankára domácich, ktorý strelu vyrazil. Keršák zahrával roh zľava, iný roh Valka zľava brankár domácich kryl. Obaja tréneri striedali, domáci obrancu a dvoch útočníkov, hostia záložníka. Práve striedajúci Bodnár mal tri strely z ktorých sa však ani jedna neujala. Domáci zvýšili skóre po strele zblízka k pravej žrdi. Okrem toho mali dve šance, striedajúci hráči ešte nemali dosť skúseností. Útočník domácich sa pokúšal o hlavičku po centri stopéra domácich, center bol však nepresný.

V druhom domácom zápase zdolala Nižná Slaná Dedinky štvorgólovým rozdielom
Nižná Slaná – Dedinky 5:1 (3:0)
Góly: Ambróz, Kašai, Gelda, Valko, Keršák
Zostava: Nemec – Karas, Urban, Prónai, Schvarz – Ambróz, Maťo, Keršák, Olexa – Kašai, Gelda , striedali Valko, O. Junger, Lipták, náhradník: Slovák
Zápas otvorila rozohrávka domácich. Hneď po prvej akcii a následnom centri Olexu musel Kovalčík zasahovať. Domáci útočili viac po ľavej strane, do šance sa dostal Kašai, ale nepremenil. Po uvoľnení Kašaia za obranu hostí nasledoval roh. Zahrával ho Keršák a po jeho centri Ambróz skóroval, 1:0. Hostia Nemca nepreverili, ľavý útočník mal jeden prienik, ktorý bol zastavený. Druhý gól domácich pridal Kašai po centri Geldu sprava, brankár chytil loptu za čiarou. Tretí gól strelil Gelda, ktorý obišiel stopéra hostí a strelou k pravej žrdi prekonal Kovalčíka. 3:0. Domáci pokračovali v útočnej hre. Na ľavej šance si vypracovali dve šance – prvú mal Gelda – po prieniku mu nevyšiel center a druhú mal Ambróz – nedosiahol na loptu po centri. Hostia zahrávali priamy kop, Nemec strelu pod brvno chytil. Neskôr ho ohrozili strelou do stredu bránky. Najnebezpečnejší z hostí boli ľavý útočník a hráč s č. 7. Kašai pri útočnej akcii fauloval za čo dostal žltú kartu. Center Schvarza z pravej strany Kovalčík kryl. Iný center z ľavej strany len vyrazil. Keršák zahrával dva rohy z toho jeden nakrátko. Nebezpečná situácia vznikla po chybe Geldu, ktorú však obrancovia zvládli. Neskôr hráč hostí videl červenú kartu čím oslabil svoje mužstvo. Strelu k pravej žrdi Nemec vyrazil. Akciu po pravej strane mal Olexa po prihrávke od Maťa.

Do druhého polčasu domáci nastúpili v zmenenej zostave, Kašaia vymenil Valko. Domáci pokračovali v hre z prvého polčasu, hostia chceli znížiť. Začali mať miernu prevahu avšak dvakrát boli ich útočníci v ofsajde, raz sa dostal útočník do brejku ale Nemca neprekonal. Domáci využili početnú výhodu v strede poľa, hostia preskupili posty. Po prihrávke Keršáka z ľavej strany Valko zblízka skóroval. O pár minút sa presadil Keršák prízemnou strelou. Neskôr mal šancu opäť Keršák, avšak jeho strela tesne minula bránku. Domáci striedali , na ihrisko prišiel O. Junger. Ďalšie šance domácich mali Prónai a Valko ktorého hlavička tesne minula bránku hostí. Okrem toho mali domáci tri nepresné strely. Hostia sa spoliehali na brejky po pravej strane. Zahrávali jeden priamy kop, avšak hráč nastrelil múr. Valko zahrával dva rohy zľava a jeden sprava. Na ihrisko prišiel Lipták, ktorý pri prvej akcii fauloval súpera. Prónaiova strela bola nepresná. Prvýkrát ešte Liptákovi brejk nevyšiel, dostal zlú loptu. Druhýkrát jeho center zblokoval obranca. V závere zápasu po prieniku ľavého útočníka hostí v šestnástke domácich nasledovala penalta. Hosťujúci hráč ju premenil, zároveň po rozohraní bol zápas ukončený.

Baníci z Nižnej Slanej si body s baníkmi Drnavy po bratsky podelili, domáci vyrovnali v poslednej minúte

V 6. kole I. triedy ObFZ Rožňava privítala Nižná Slaná lídra z Drnavy. Po prehre v  minulom kole bolo otázne či tréner urobí zmeny v zostave. Napokon na poste stopéra hral Urban, pravého obrancu hral Lipták a pravého záložníka Olexa. Hostia majú v kádri viacerých kvalitných hráčov ako Szücs, Rencsok, Bulik a brankár Zakhar.
Zápas začal rozohrávkou hostí. Nasledovala akcia po ľavej strane. Domáci odpovedali akciou po pravej strane. Zo začiatku sa hral opatrný futbal. Postupne sa obe celky osmelili, výsledkom čoho boli šance. Domáci hrali podobný futbal ako v  predošlom zápase. Strela Prónaia z diaľky bola nepresná. Keršák mal prienik vľavo. Tri akcie mali na pravej strane, dvakrát Olexa vybojoval roh a raz autové hadzovanie. Strelu Kuchtu sprava Zakhar kryl. Najvýraznejšiu šancu mali domáci po faule na domáceho hráča pred šestnástkou. Priamy kop zahrával Keršák, jeho prízemnú strelu k pravej žrdi Zakhar kryl. Domáci zahrávali ešte dva rohy zľava. Pri ostatných akciách sa k strele neodhodlali. Hostia hrozili brejkami. Najväčšiu šancu mal Rencsok po prieniku po pravej strane však netrafil bránku domácich. Pri inej situácii Nemec nevybehol, ale strelu hosťujúceho hráča kryl. Ďalšiu šancu Drnavy mal hráč č. 12, ktorý však z dobrej pozície netrafil bránku. Inú šancu mali hostia, keď Nemec nevybehol, našťastie ju nevyužili. Domáci gólman zasahoval po hlavičke hráča hostí. Strelu hráča Drnavy kryl Nemec na dvakrát . V závere polčasu sa hralo v strede ihriska.
V druhom polčasu mali pod kontrolou hru viac hráči Drnavy. Svoju prevahu vyjadrili gólom po akcii keď Nemcovi hlavička ich útočníka vypadla a iný hráč poslal loptu do siete, 0:1. Hostia mali ďalšie príležitosti, ktoré ostali nevyužité. Chceli aj potrestať nepresný odkop domáceho brankára, čo sa im nepodarilo. Zahrávali aj dva rohy z  ľavej strany. Domáci mali šance po po priamom kope Keršáka, prieniku Geldu vľavo, ktorý sa neodhodlal k strele a troch rohoch Mihalíka. Pri poslednom už bol Zakhar prekonaný loptu však odkopol obranca. Zakhar rovnako zneškodnil šancu Liptáka a aj Olexu, ktorý sa pri súboji s gólmanom zranil. Z priameho kopu, ktorý zahrával Mihalík domáci veľa nevyťažili. Prienik mal aj stopér Urban. Neskôr bol Keršák pri prieniku na ľavej strane zastavený. Domáci dvakrát striedali, rovnako aj hostia raz. Strelu Keršáka z diaľky brankár hostí vyrazil na roh. Prišla fáza zápasu keď domácim nevychádzali kombinácie a hostia držali loptu. Predposlednú akciu mali domáci na pravej strane, nasledoval kop od  brány. Neskôr po rohu Keršáka zahraného na vzdialenejšiu žrď Mihalík zblízka skóroval, 1:1. Po rozohraní hostia loptu stratili. Zápas bol ukončený po odkope Nemca od brány.

Hodnotenie jesennej časti vo FK Baník Nižná Slaná

Letná príprava

turnaj vo Vyšnej Slanej – 1. miesto

V. Slaná- Nižná Slaná 1:3 , Góly: Gelda, Ambróz, Greško
N. Slaná - Vlachovo 2:1, Góly: Bodnár, Gelda

turnaj v Betliari - 3. miesto

TJ Tatran Betliar - TJ Baník Nižná Slaná 1:1 (0:1)
Góly: Branislav Olexa 0:1

TJ Baník Nižná Slaná - Bývalí spoluhráči M. Šlosára 1:2 (1:1)
Góly: Ján Gelda

Nižná Slaná: Roman Nemec - Miloš Schvarz, Matej Gelda, Ján Gelda, Miroslav Seman, Miroslav Ambróz, Branislav Olexa, Juraj Cangár, Ondrej Junger, Libor Urban, Dušan Valko, Peter Slovák, Gustav Keršák, Adrián Bodnár, Miroslav Prónai, Pavel Kašai, Miloslav Ďurán, Peter Kuchta, Lukáš Greško, Marek Dovčík.

Prípravný zápas N. Slaná - Betliar 1:3 (0:3)
Góly: Adrián Bodnár - Martin Árvay, Kevin Ivanko, Lukáš Fafrák

N. Slaná: Janco - Keršák, Prónai, Urban, Schvarz, O. Junger, Cangár, Kuchta, Bodnár, S. Slovák, Valko, striedali: Olexa, Maťo, Karas, J. Gelda, Ambróz, Seman, Dovčík.

Hodnotenie jesene

Pred novým ročníkom nedošlo v kádri Nižnej Slanej k veľkým zmenám. Z kádra odišli Ďurán a Sabadoš. Novými hráčmi sa stali v priebehu jesene Peter Lipták a Maroš Gallo a ďalší hráči z Gemerskej Polomy ostali v kádri ( Olexa, Kuchta, Mihalík, Urban, Kašai, Maťo), po ročnom pôsobení v Dobšinej sa vrátil do kádra Ján Gelda, ktorý prišiel na prestup. Hosťovanie v Dolných Obdokovciach skončilo Petrovi Slovákovi. Novinkou v klube bolo vytvorenie prípravky.

Letnú prípravu začalo mužstvo na turnaji vo Vyšnej Slanej kde obsadilo prvé miesto. Naviac najlepším brankárom turnaja bol Roman Nemec. Na ďalšom turnaji v Betliari už skončilo tretie, generálka na prvú triedu sa nevydarila, keď mužstvo po slabom výkone prehralo.

Súťaž začala vysokou výhrou nad Honcami, v bráne ktorých bol bývalý brankár Nižnej Slanej Máťaš. V druhom kole cestovala do Krh. Dlhej Lúky, kde zaplatila nováčikovskú daň , súper bol jednoznačne lepší. Potom privítala Dedinky s ktorými vyhrala, avšak Dedinky sa v priebehu jesene zo súťaže odhlásili a preto bol zápas skontumovaný. Do Dlhej Vsi mužstvo cestovalo bez Nemca, dokázalo vyrovnať stav zápasu na 1-1, ale neskôr inkasovalo tri góly. V zápase s Rož. Bystrým mužstvo podalo lepší výkon, ale súper vyťažil z minima maximu a preto vyhral. Proti favoritovi z Drnavy mužstvo síce inkasovalo prvý gól, ale dokázalo po zlepšenom výkone v závere zápasu vyrovnať. V Hrhove si pripísalo tri body, keď si vytvorilo náskok v prvom polčase, v druhom viac bránilo. V zápase s Bohúňovom vyšlo domácemu trénerovi striedanie, keď Karas zvýšil v závere zápasu na 3:2. Naviac sa presadil aj Mihalík. Do Vyšnej Slanej mužstvo cestovalo v oslabenej zostave čo sa podpísalo aj pod výkon. Nasledovala pomerne nečakaná prehra s Betliarom. V Jablonove síce mužstvo vyhrávalo, avšak nakoniec prehralo, keď domáci hru v druhom polčase kontrolovali. V poslednom jesennom domácom zápase proti Rudnej mužstvo po slabšom výkone prehralo. V nasledujúcom kole vo Vlachove malo dobre rozohraný zápas, keď viedlo 3:2 avšak opäť neudržalo vedenie a prehralo.

Hodnotenie jesene podľa hráča Jána Geldu: „Myslím, že sme hrali celkom sympaticky , ale často nám chýbalo šťastie. Veľa krát sme vyhrávali, ale druhý polčas sme si pokazili “

Komu patrí hetrik – napísali v Korzári

V prvom kole zvíťazili futbalisti Baníka nad Honcami 7:0. Tri góly od oficiálneho zápisu zaznamenal P. Kašai, no ešte v tej deň sa objavila informácia, že hetrik patrí A. Bodnárovi. Čo sa teda stalo? V oficiálnom zápise nastúpil P. Kašai s číslom 7 a A. Bodnár s číslom 10. V minulých zápasoch však zvykol Kašai hrávať s číslom 10, tak si hráči dresy vymenili. Akurát to zabudli povedať vedúcemu mužstva, aby urobil zmeny v zápise. Je však trocha prekvapujúce, že nikto na to rozhodcu ani delegáta počas zápasu, resp. pri vypĺňaní zápisu neupozornil.