2000 - 2001

Nižná Slaná Kovstav 6:1 (3:1)

Na mokrom, ale dobre pripravenom ihrisku začali domáci s náporom. Už v prvej minúte premenil svoju príležitosť na gól G. Keršák. Hráči Kovstavu umnou hrou držali loptu a rýchlymi protiútokmi hrozili domácej obrane. V 15. min. im vyšla pekná akcia a Strelka vyrovnal. Pri náhodnej príležitosti zvýšil po chybe hosťujúcej obrany Valentko a päť minút pred polčasom na 3:1 upravil stav svojim druhým gólom G. Keršák. Druhý polčas začal náporom Kovstavu, vyšli však gólovo naprázno. Postupom času sa začala prejavovať lepšia kondícia domácich, ktorý svoje akcie po strelách Rusza, G. Keršáka a opäť Rusza dotiahli do gólového efektu. Ďalšie šance zostali nevyužité a hráči Kovstavu už len dohrávali. "Hralo sa na ťažkom teréne, potvrdili sme dobrú formu, súper bol zdatný, ale v druhom polčase odpadol kondične. Úrovňou futbalu sme potešili našich fanúšikov, to že sme na čele tabuľky po tomto kole veľa neznamená, lebo do konca súťaže je ďaleko. Ťažko hodnotiť jednotlivcov, chlapci hrali kolektívne, ale najlepší výkon dnes podal G. Keršák," povedal predseda FK Nižná Slaná Dušan Vandrášik. Tajomník Kovstavu Karol Piater bol stručný: "Je to pre nás krutá prehra, súper však bol lepší, ale podľa mňa len o dva góly". Góly: G. Keršák 3, Ruszó 2, Valentko Strelka. ŽK: Bobrík, Dovec Deméň, Truhan. Pred 120 divákmi rozhodoval Palacko. DZ: Kerekes A.

Nižná Slaná Hrhov 5 : 1 (4 : 1)

Slušné stretnutia videlo 150 divákov v Nižnej Slanej. Domáci sa pustili do súpera hneď od začiatku a v polovici polčasu strelili za päť minút tri góly. Za stavu 4:0 znížil hosťujúci Sciranka. V druhom polčase Hrhovčania vyrovnali hru, mali aj šance, ale domáci brankár im ich zmaril. Futbalisti N. Slanej chceli loptu "doniesť" až do brány, zabránil im v tom brankár Spišák, ktorý svoje mužstvo podržal a uchránil od vyššej prehry.

Góly: Ruszó 2, Dovec 2, Keršák Sciranka. ŽK: Hlaváč Kapczi, Sciranka. 15O divákov, rozhodca Ďuraj Š. DZ: Šimko L.

DEDINKY NIŽNÁ SLANÁ 1:2 (0:1)

Líder súťaže začal ako z veľkej futbalovej knihy. Zatlačil domácich futbalistov na ich polovicu a vytváral si šance jednu za druhou. Šťastena ich opustila a prevahu nedokázali pretaviť na gólový úspech. Až v 17. minúte z priameho kopu za faul trafil pravý dolný roh G. Keršák. Hra potom upadla do priemeru, od 30. minúty prebrali iniciatívu domáci a zle nedobre zatápali hosťujúcej obrane. Nevyužili dve obrovské gólové príležitosti Kopkášom a Dudom. Hostia si uvedomili nebezpečenstvo a spresnili hru, z čoho vyplynuli ďalšie šance pre Bobríka, Keršáka a najmä Valentka. Po zmene strán mal hneď v úvode príležitosť Keršák a potvrdilo sa príslovie nedáš dostaneš. V 48. minúte po trestnom kope vyhral hlavičkový súboj v šestnástke Duda, prihral voľnému J. Pamulovi a ten z ôsmych metrov vyrovnal. Hra sa znovu vyrovnala, hráči Nižnej Slanej znervózneli v dôsledku čoho sa lopta pohybovala len medzi šestnástkami. V 67. minúte domáca obrana faulovala Valentka, k pokutovému kopu sa postavil G. Keršák a na trikrát prekonal brankára Laciku. Futbalisti spod Geráv sa snažili o vyrovnanie, hostia zubami nechtami bránili víťazstvo, čo sa im po poslednej šanci domácich, keď Duda z 8 m prestrelil aj napokon podarilo. Bolo to veľmi dobré a slušné stretnutie, na výborne pripravenom trávniku a pred vynikajúcimi divákmi. Po zápase nám predseda FK Nižná Slaná D. Vandrášik povedal: "Bol to ťažký zápas, nevyužili sme šance, ktorých sme mali na dva zápasy, čo sa nám mohlo aj vypomstiť. Mohli sme aj prehrať, keby boli domáci svoje šance premenili." Pred 150 divákmi dobre rozhodoval Palacko. Góly: J. Pamula G. Keršák 2 (1 z 11 m) ŽK: Pamula Ľ. 0, DZ: Šimšík J.

NIŽNÁ SLANÁ - VYŠNÁ SLANÁ

4:0 (2:0)

Už pred stretnutím začali v Nižnej Slanej oslavy postupu do V. ligy. Domácim futbalistom poblahoželal predseda ŠTK ObFZ v Rožňave J. Šmelko, starosta Nižnej Slanej P. Fecko a predseda klubu D. Vandrášik. Od úvodných minút sa stretnutie hralo vo vysokom tempe. Šance sa striedali pred oboma bránami, ale obaja brankári si držali čisté konto. Po polhodine hry domáci G.Keršák obišiel všetko a všetkých, ale v poslednej chvíli obrana Vyšnoslancov odkopla loptu do bezpečia. O tri minúty neskôr však zahrmelo. Po rohovom kope mieril Ruszó do brvna a odrazenú loptu poslal do siete Valentko. Minútu pred odchodom do kabín zvýšil vedenie domácich Krak po jednoduchej kolmej akcii na jeden dotyk J.Keršáka a Bobríka. V druhom polčase pokračovali obe mužstvá v dobre hre. Hostia mali niekoľko sľubných príležitostí na zníženie skóre, ale buď nemierili Vyšnoslanci presne, alebo bol proti spoľahlivo chytajúci gólman I. Plačko. V 66. minúte po krátkom ostreľovaní brány hostí napriahol Valentko, ktorý prestrelil hradbu tiel v šestnástke hostí a pridal tretí domáci úspech. Zaslúžené víťazstvo lídra spečatil sedem minút pred koncom zápasu Š. Dovec, keď využil ideálnu prihrávku G.Keršáka. V závere stretnutia mali hráči Nižnej Slanej dve výborné príležitosti, ale ani Dovec, ani G.Keršák zblízka sieť nenapli. Podľa predsedu FK Nižná Slaná Dušana Vandrášika si jeho chlapci tri body zaslúžili a v Slanskom derby potvrdili vedúce postavenie v najvyššej okresnej súťaži i postup do V. ligy. Góly: 33. a 66. Valentko, 44. a 83. Keršák. Pred 160 divákmi stretnutie viedol J. Šalamon, DZ: J. Šmelko.

KRUŽNÁ NIŽNÁ SLANÁ 3:1 (2:0)

Víťaz I. triedy svoje kvality v poslednom zápase nepotvrdil. Bol síce technickejším kolektívom, ale na hrbolatom teréne a malom ihrisku sa to gólovo neprejavilo. Domáci boli bojovnejší a lepší, prvý gól strelili E. Liptákom po chybe hosťujúceho brankára J. Plačka. Ešte do polčasu využil ďalšiu šancu E. Lipták, keď preloboval vybiehajúceho brankára. V druhom polčase hostia po rohovom kope znížili gólom G. Keršáka, ale posledné slovo mali opäť hráči Kružnej, keď po rohu z trmy-vrmy prepasíroval loptu do siete Rusznyák. Góly: E. Lipták 2, Rusznyák G. Keršák ŽK: 0 G. Keršák, Krak, pred 200 divákmi rozhodoval J. Szőr, DZ: L. Fabian.

NIŽNÁ SLANÁ RVB LIPOVNÍK 4:0 (0:0)

Šláger kola, zápas dvoch neporazených mužstiev sa začal opatrne z oboch strán. Prvých dvadsať minút sa hralo len medzi šestnástkami, obrany fungovali perfektne a útočníci si nevedeli rady. Potom sa osmelili domáci, mali viac z hry a brankár hostí Šalamon mal plno práce so strelami Keršáka, Ruszóa a Valentka. Posledné minúty polčasu patrili Š. Ruszóovi, ktorý nastrelil brvno a G. Keršákovi, ktorý sa šikovne preštrikoval cez troch obrancov Lipovníka a strelou do brvna napodobnil svojho spoluhráča, čo bola zároveň bodka prvého polčasu. Jedinú šancu hostí spálil v 34. minúte Klinko, ktorý center Fábiana poslal nad bránu. Druhý polčas začali domáci drvivým tlakom a v rozpätí piatich minút rozhodli o zápase. V 55. minúte po rohovom kope Kraka dal gól hlavou Ruszó, v  56. minúte sa z vlastnej polovice predral až pred hosťujúceho brankára Keršák a  strelou ponad padajúceho Šalamona zvýšil na 2:0. V šesťdesiatej minúte neodkopol loptu do bezpečia obranca Lipovníka Anna, zmocnil sa jej Kováč a po jeho centri z piatich metrov poslal loptu do siete Bobrík. Obrovskú príležitosť na strelenie čestného gólu spálil v 65. minúte Klinko, keď sa po chybe domácej obrany ocitol sám pred brankárom Plačkom. Ten jeho strelu vyrazil a opakovaný pokus Filčáka obrana domácich odvrátila. Jahodou na gólovej šľahačke bol štvrtý gól domácich, ktorý po jednoduchej akcii z ľavého krídla zaznamenal Valentko. Bol to veľmi dobrý zápas, korektný a slušný, pred dobrou diváckou kulisou a na výborne pripravenom trávniku. "Blahoželám domácim k víťazstvu, najmä v druhom polčase boli lepší a zaslúžene vyhrali," konštatoval po zápase tréner hostí Z. Šalamon. Predseda FK Nižná Slaná D. Vandrášik povedal: "Bolo to dobré stretnutie s  výborným súperom, ktorý nám robil starosti najmä v prvom polčase. Chlapci hrali dobre, bojovali o úspešný výsledok, pochváliť musím celý kolektív, no najmä Keršáka, Ruszóa, Valentka a Bobríka. Ukázali sme všetkým prítomným, že naše prvé miesto je zaslúžené. Oslavy postupu budú až po zápase s Vyšnou Slanou, keď už bude, ako dúfam, všetko jasné." Góly: Š. Ruszó, G. Keršák, J. Bobrík, G. Valentko. ŽK: Dovec Filčák. 150 divákov, rozhodca J. Chomjak, DZ: J. Šimšík

NIŽNÁ SLANÁ DLHÁ VES 5:1 (1:0)

O postup bojujúci domáci sa od začiatku pustili do svojho protivníka. Z prevahy však do prestávky vyťažili iba jeden gól. Po rohovom kope Ruszó trafil hlavou šibenicu brány hostí. Ďalšie príležitosti zostali nevyužité a tlak domácich bol neefektívny. Po zmene strán však domáci rozhodli o výsledku už v  úvode druhého polčasu. V 49. minúte umiestnil centrovanú loptu hlavou do brány Bobrík a o chvíľu neskôr po samostatnom úniku zvýšil vedenie Nižnoslancov Krak, ktorý na dvakrát prekonal gólmana hostí. Rozbehnutí domáci pridali ešte ďalšie dva góly. V 69. minúte z vnútra šestnástky k tyči vystrelil Dovec a piaty úspech domácich farieb pridal v 77. minúte dobre hrajúci Bobrík, ktorý po prudkom prízemnom centri z "päťky" poslal loptu pod brvno. Napriek krutej prehre neboli hostia z Dlhej Vsi odovzdaným súperom, urputne bránili, ale na domácu polovicu sa dostávali len sporadicky. Čestný úspech zaznamenal v 90. minúte z priameho kopu Blatník. Pred 200 divákmi viedol stretnutie Antal J. DZ: Šmelko. Góly: Bobrík 2, Ruszó, Krak, Dovec resp. Blatník, ŽK: 0 Zoller, Pomaj A.