2002 - 2003

Nižná Slaná - Gemerská Poloma 3:1 (2:1)
G: Turcsanyi, Cangár, Drábik - Greško Z. (11m) ŽK:bez R: Bakoš N. D:120
V susedskom derby sa hralo opäť slušné stretnutie. Hostia sa ujali vedenia v 25 min. po nariadenom pokutovom kope za faul na Greška. Sám postihnutý penaltu premenil. Domáci vyrovnali Cangárom, ktorý strelou z územia malého vápna, prekonal Chanasa v bráne hostí. Po prihrávke Kraka, Drábik z bezprostrednej blízkosti zabezpečil domácim vedenie. Po zmene strán sa hralo medzi šestnástkami. Po samostatnej akcii Turcsányi prízemnou strelou z územia šestnástky pečatil zaslúžené víťazstvo domácich.

NIŽ. SLANÁ - BRZOTÍN 1:2 (1:1)
G: Keršák G. - Krága L. 2, ŽK: 0 - Lázok O., Dókuš G., R: Farkaš A., D: 100
Vo vyrovnanom stretnutí sa domáci ujali vedenia gólom Keršáka gólom z priameho kopu. Ďalšiu šancu mal na kopačke Valentko, ktorý po samostatnom úniku po vyšachovaní brankára hostí bránu minul. V 35 min. vyrovnali hostia po samostatnom úniku Krágom, ktorý prízemnou strelou skóroval. Po zmene strán za stáleho dažďa domáci hostí zatlačil na ich polovicu, ale šance zakončiť úspešne nedokázali. V 62 min. po centrovanej lopte hlavička Krágu po druhýkrát skončila v sieti domácich a tak hostia získali tri cenné body.

NIŽNÁ SLANÁ - LIPOVNÍK 0:3 (0:0)
Góly: 58. a 70. Barczi, 88. vlastný. ŽK: Drábik, Krak - Dubovan 2. ČK: Debovan. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Antal. DZ: J. Petro.
Lepší a technickejší hostia si pod Sorošku odviezli trochu prekvapujúco všetky body. V prvom polčase si domáci veľa šancí nevypracovali, skôr to boli futbalisti Lipovníka, ktorí zamestnávali domáceho brankára nebezpečnými strelami. Do kabín odchádzali súperi za bezgólového stavu, ale hostia prišli v poslednej minúte prvej časti hry o svojho útočníka Dubovana, ktorý za druhú žltú videl v ruke rozhodcu podľa pravidiel červenú kartu. Prevahu o jedného hráča však baníci nedokázali po prestávke využiť, pričom hostia mali hendikep i v tom, že v bráne mali hráča z poľa, keď gólman Šalamon nemohol z rodinných dôvodov na zápas vycestovať. Prvý gól sa zrodil po akcii Annu, ktorý po krídle unikol, zacentroval a nabiehajúci Barczi trafil presne. Ani tento moment Nižnoslancov neprebudil, obrana baníkov vyrobila ďalšiu chybu a Barczi dorazil loptu do siete. Hráči expiatoligistu ani v ďalšom priebehu nedokázali Korintusa v bráne prekonať, naopak, po Fábianovom rohu prekonali svojho vlastného brankára a uzavreli skóre. Víťazstvo si za predvedený výkon Lipovníčania plne zaslúžili a s jeseňou sa rozlúčili plným bodovým ziskom.

NIŽNÁ SLANÁ KUN. TEPLICA 1:5 (1:2)
Góly: vlastný resp. Fatľa 2, Danielis 2, M. Turcsányi. ŽK: 0 Kilik, Danielis. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Šimko. DZ: J. Petro.
V stretnutí dvoch popredných okresných celkov a tabuľkových susedov sa presadili hostia. Domáci síce viedli už v 10. minúte, keď si hostia v skrumáži zrazili loptu do vlastnej siete. Futbalovejší hostia potom využili hrubé chyby obrany baníkov a pred odchodom do kabín trafil v 43. a 45. minúte dva razy presne pod brvno Fatľa. Hne po zmene strán pridali Kunovčania v 48. a 50. minúte ďalšie góly po rýchlych kontrách, keď sa hráči expiatoligistu snažili stav zvrátiť vo svoj prospech. Hostia potom už kontrolovali hru a šance domácich už nepriniesli ani kozmetickú úpravu konečného skóre.

NIŽNÁ SLANÁ - RUDNÁ 3:1 (1:1)
G: 45. Ruszó, 56. Valentko, 77. Vandrášik resp. 29. Kurian. ŽK: Turcsányi - Szőllős, Kurian, J. Šalamon. Pred 150 divákmi rozhodoval P. Repaský.
Expiatoligista z Nižnej Slanej po strate dvoch bodov po remíze minulý týždeň zabodoval naplno. Nováčik však nepredal kožu lacno a na konci úvodnej polhodiny otvoril skóre Kurianovým gólom. Tesne pred prestávkou však hosťujúci Ruszó s pomocou obrany Rudnej zrovnal skóre. Po zmene strán pokračoval vyrovnaný duel, ktorý však mal lepší koniec pre skúsenejších domácich. Najprv predchádzajúcu tečovanú strelu dorazil do siete v 56. minúte Valentko a väčší tlak hostí využil po kontre krížnou s presnou strelou Vandrášik. Zápas skončil zaslúženým víťazstvom domácich baníkov. Rudnianci sa však pomaly dostávajú do hernej formy a budú v ďalších I. triedy už nebezpečným protivníkom.

KRH. PODHRADIE NIŽNÁ SLANÁ 2:2 (0:1)
Pod hradom sa hral za neustáleho dažďa vyrovnaný zápas. Nebezpečnejší boli expiatoligisti z Nižnej Slanej a krátko po polovici prvého polčasu sa ujali vedenia. Pred pokutovým územím si Vandrášikov center spracoval Ruszó a z hranice šestnástky namieril presne do pravého dolného rohu Lentvorského brány. Na opačnej strane domáci ohrozovali Plačka medzi tyčami baníkov iba strelami z diaľky. Po zmene strán chceli domáci vyrovnať, ale boli to hostia, ktorí zvýšili svoj náskok. V 60. minúte prešla lopta z rohového kopu cez celú domácu defenzívu a Cangár ju dopravil do siete. Neskôr mal šancu hráč Podhradia Mázik, ale mieril nad. Hostia mohli pridať ďalšie góly, ale v odkrytej domácej defenzíve sa netakticky dostávali do postavenia mimo hry. Štvrťhodinu pred koncom po kombinačnej akcii domácich znížil Bulik. Futbalisti spod hradu vsadili všetko na jednu kartu a nahralo im i vylúčenie Drábika v drese baníkov. V závere stretnutia vyrovnával presnou strelou Mázik a v nadstavenom čase sa už nič podstatné neudialo. O body baníci skôr prišli, ako jeden domáci získali, ale Krásnohorčania si za svoju aktivitu a útočnú hru až do konca remízu zaslúžili. Góly: 76. Bulik, 89. Mázik resp. 25. Ruszó, 60. Cangár. ŽK: Mázik Drábik 2, Kováč, J. Turcsányi. ČK: Drábik. Pred 150 divákmi rozhodoval J. Szőr. DZ: O. Krištóf.

GEM. POLOMA NIŽNÁ SLANÁ 2:1 (1:0)
Góly: 29. O. Roxer, 70. Hatvaník resp. 75. Cangár. ŽK: Világi Cangár. D: 350. R: N. Bakoš. DZ: L. Šimko.
Po vyrovnanom úvode, keď sa hra sústredila väčšinou v strede poľa, sa postupne začali presadzovať hráči expiatoligistu. Baníci však svoje šance nepremenili, resp. ich nedotiahli do konca, ako G. Kešák po samostatnom úniku, a po polhodine umožnili domácim otvoriť skóre. Gólu družstevníkov predchádzala šanca Greška z 20. minúty, ale skóre otvorili až o deväť minút neskôr. Po rohovom kope gólmanovi hostí vypadla lopta z rúk a Roxer pohodlne hlavou vsietil. Do kabín odchádzali Polomci s tesným náskokom. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, po góle volala najmä strela Ruszóa hranice veľkého vápna, ale po samostanej akcii sa presadil Hatvaník a poistil náskok domácich. O päť minút pozdejšie z následného tlaku hostí skorigoval stav prudkou strelou za Chanasov chrbát Cangár. Tesne pred koncom mohli baníci aj vyrovnať, ale do Ruszóovej jedovatej strely sa obetavo vrhol jeden z domácich brancov a zabránil gólu. Družstevník tak vydrel na domácej pôde umnou hrou v závere stretnutia nad kvalitným súperom vytúžené tri body.

KOVSTAV - NIŽNÁ SLANÁ 1:7 (0:2)
Góly: 56. Lázár (11m) resp. 3., 59. a 63. Ruszó, 53. a 90. Valentko, 44. Drábik, 75. Vandášik. ŽK: bez. D: 80. R: L. Fábian. DZ: G. Gášpár.
Baníci od úvodu hrali svoju hru a kovstaváci im neboli rovnocenným súperom. Z množstva šancí premenili hostia už prvú, keď po kombinácii otvoril skóre Ruszó. Niekoľko názbnakov šancí domácich neprinieslo úspech, ale rovnako váhali i hostia. Až v závere polčasu dopravil druhý raz loptu do siete Drábik. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a na 3:0 upravil Valentko. Kovstav znížil Lázárom z jedenástky, ale baníci súpera úplne rozdrvili. V množstva príležitostí sa presadil ešte dvakrát Ruszó, raz Vandrášik a v záverečnej minúte upravil konečné skóre strelou do ľavého dolného rohu Valentko. Hostia si prišli po tri body a tie si celkom zaslúžene i odviezli.

NIŽNÁ SLANÁ DOBŠINÁ 3:2 (2:1)
Góly: 8. Ruszó, 30. Vandrášik, 82. Drábik resp. 18. Laurinc, 71. Rupp. ŽK: bez. D: 150. R: N. Bakoš. DZ: G. Gášpár.
Hostia začali aktívnejšie, ale skóre otvoril hlavou domáci Ruszó. O osem minút však Dobšinci vyrovnali Laurincom. Polčasové skóre uzavrel strelou spoza pokutového územia Vandrášik, ktorý sa dostal k vyrazenej lopte od gólmana hostí. Po zmene strán sa kombinačne lepším hosťom podarilo opäť vyrovnať, keď bol úspešný Rupp. Domáci potom dva razy nasterelili tyý dobšinskej brány a pri pokusoch G. Keršáka i Drábika bol brankár hostí namieste a svojich podržal. Až striedajúci Drábik zabezpečil expiatoligistovi tri body gólom z 80. minúty. Dobšiná si pripísala piatu prehru v sezóne a podľa slov predsedu TJ Baník Dušana Vandrášika sa domáci vo vyrovnanom stretnutí na víťazstvo riadne nadreli.

NIŽNÁ SLANÁ - PLEŠIVEC 4:1 (3:0)
Góly: 14. a 54. Ruszó, 25. a 35. G. Keršák resp. 56. Pulen (11m). ŽK: Bober - 0. D: 200. R: J. Šimko. DZ: A. Kerekeš.
Vo výbornom stretnutí mali viac streleckého šťastia domáci, ktorí si zaslúžene pripísali tri body. Hostia začali dobre a mali v úvode dve vyložené šance, ale Pulen i Viola nedali. Domáci sa prebudili a otvorili skóre, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Ruszó. Po 25. minútach už viedli baníci o dva góly po tom, ako G. Keršák trafil z rohu rovno do plešiveckej siete Kombinačne dobre hrajúci hostia napriek dvojgólovému manku hrozili aj ďalej, lenže z jednej zo šancí zazvonila iba žrď. Nižnoslanci stihli do prestávky ešte zvýšiť, keď Keršák krížnou strelou dal tretí gól svojho mužstva. Po zmene strán pridal štvrtý úspech umiestnenou strelou spoza veľkého vápna Ruszó. Až potom sa dostali k slovu hostia, keď o dve minúty premenil jedenástku Pulen. V závere duelu ešte nastrelil hosťujúci Szaniszló brvno. Domáci si vďaka lepšej efektivite v zakončovaní víťazstvo plne zaslúžili.

FK BRZOTÍN - NIŽNÁ SLANÁ 1:1 (:)
Góly: 14. G. Dókuš resp. 75. G. Keršák. ŽK: 0 - J. Keršák, Drábik, Cangár. Pred 80 divákmi rozhodoval J. Chomjak. DZ: A. Kerekeš.
Vo vyrovnanom stretnutí boli domáci do polčasu mierne lepší, čo vyjadrili jedným gólom. Na konci úvodnej štvrťhodiny bol na konci akcie Brzotínčanov G. Dókuš, ktorý loptu odrazenú od tyče Plačkovej brány poslal krížnou strelou do šibenice. Zvýšiť mohol Krága, ale nastrelil iba brvno. Po príchode z kabín sa útoky striedali na oboch stranách. Postupne prevzali iniciatívu hostia, ale Ruszóova hlavička i Keršákova strela trafili len brvno Lenkeyovej svätyne. Domáci lázok mohol dať druhý gól svojich, ale zblízka prestrelil. Zodpovednosť zobral na seba 15 minút pred koncom najlepší hráč baníkov G. Keršák, ktorý po sóle z polovice ihriska poslal loptu pod obranu i gólmana do siete a zabezpečil Nižnoslancom bod. Vzhľadom na vývoj duelu je remíza zaslúžená pre obe mužstvá.

RUDNÁ - NIŽ. SLANÁ 3:0 (3:0)

Domáci nováčik súťaže stretnutie rozhodol už do polčasu. V 25 min. otvoril skóre stretnutia Lipták E., po strele z voleja spoza šestnástky. O päť minút neskôr hlavou zvýšil Kamenský. V záverečnej minúte polčasu sa opäť uvoľnil a jeho strela odrazená od brvna Plačkovej brány skončila po tretíkrát v sieti hostí. V slušnom stretnutí bez napomínaní zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti.

G: 25 Lipták E., 30 a 45 Kamenský R., ŽK: bez, D: 100, R: Repaský, DZ: Gallo M.